باورهای اشتباه در مورد فیزیوتراپی چیست

برخی متخصصان متاسفانه این باور غلط را دارند که فیزیوتراپی باعث بدتر شدن وضعیت بیمار می‌شود.

انجام فیزیوتراپی بر اساس شدت بیماری

برخی متخصصان متاسفانه این باور غلط را دارند که فیزیوتراپی باعث بدتر شدن وضعیت بیمار می‌شود. به همین دلیل از ارجاع بیمار به فیزیوتراپی امتناع می‌کنند و با تجویز داروهای متعدد بدون توجه به روشهای درمان علتی بیماری، مدت زمان درد و درمان بیماری را طولانی‌تر می‌کنند. در چنین شرایطی، بافت آسیب‌دیده ممکن است وارد فاز مزمن شود و سال‌ها فرد را از انجام فعالیت طبیعی محروم کند، در صورتی که یک فیزیوتراپیست می‌تواند براساس فاز بیماری (حاد، تحت حاد و مزمن) درمان بیماری را آغاز کند.

بیماری که شانه‌اش درد می‌کند، مدتی با درد کنار می‌آید و درد از بین می‌رود، اما بعد از دو سه ماه در کمال ناباوری مشاهده می‌کند که با وجود نداشتن درد، دستانش از یک حدی بالاتر نمی‌آید و امکان چرخاندن دست به پشت‌سر یا انجام کارهای روزمره را ندارد. این وضعیت یعنی بیماری از فاز حاد وارد مرحله مزمن شده است. بیمار درد و التهاب ندارد، اما بشدت با محدودیت حرکت مواجه است.

این مشکلی است که بسیاری از افراد بعد از عمل جراحی با آن مواجه هستند. تنها راهکاری که می‌تواند به این قبیل بیماران کمک کند، فیزیوتراپی است.

در مثالی دیگر، هنگام پیچ خوردگی پا که بین افراد میانسال و سالمند بسیار شایع است، عضو دچار ورم شدید، درد و محدودیت حرکتی می‌شود .

بیمار بعد از گذراندن یک دوره بی حرکتی بهبود نسبی پیدا می کند اما قسمت اصلی درمان که آماده کردن مفصل برای زندگی عادی و تحمل فشار های طبیعی است باقی می ماند. فیزیوتراپی با کاهش درد و ورم باقیمانده ، بازآموزی عضلات ضعیف شده و تمرین درمانی باعث برگشت فرد به زندگی و فعالیت های روزمره میشود.

درمان با این روش با آزاد سازی اندورفین‌ ها در سیستم عصبی مرکزی سبب افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به بافت های آسیب دیده شده که نتیجه آن تسکین درد و بهبود التهابات مزمن و کمک به کاهش دوره بهبودی است.
سوزن زدن خشک بعنوان یک روش موثر در درمان درد میوفاشیال عضله تراپزیوس فوقانی مطرح شده است. آسیب عضلانی متعاقب پاسخ تکانه موضعی عضلانی ریسک ایجاد فیبروز بافتی را در برخی موارد افزایش می دهد.

منبع فیزیوتراپیست دکتر مهدی شیروی

فیزیوتراپی در سعادت آباد توسط فیزیوتراپی سرو نقره ای در سعادت آباد. فیزیوتراپی سرو نقره ای به عنوان یکی از قدیمی ترین فیزیوتراپی های فعال در سعادت آباد می باشد که با تمامی بیمه های کشور قرارداد همکاری دارد. فیزیوتراپی در سعادت آباد فیزیوتراپی سرو نقره ای خدمات خود را به شهروندان شهرک غرب هم ارائه می دهد. فیزیوتراپی در شهرک غرب فیزیوتراپی خوب در شهرک غرب فیزیوتراپی در شهرک غرب